Cóż jest idealne do przewożenia delikatnych sprzętów?

Wiele nabywanych przez nas rzeczy jest zapakowana w jakąś folię albo chociażby w tekturowe opakowanie. Nie namyślamy się jednak jaki wpływ na przyrodę będą miały takie opakowania po pozbyciu się ich ani z czego właściwie zostały one wykonane.


Najczęściej rzeczy o znaczniejszych rozmiarach są zapakowane w jakiś pojemnik.


tektura falista
Author: GAVIN


napięcie
Author: Jim Bowen
Source: http://www.flickr.com


Użyta do jego konstrukcji tektura falista może być złożona z paru warstw tektury, z jakich centralny jest umyślnie falisty (http://bochem.com.pl/). Dodaje to takiemu kartonowi większą elastyczność i wytrzymałość na wgniecenia. Tego typu tektura falista służy wszakże do transportu towarów czasami na bardzo duże odległości. W przewożących je samolotach, okrętach czy tirach może dojść do różnych drgań i wgnieceń. Tego typu tektura falista powinna zostać na to wszystko stosownie przyszykowana. W przeciwieństwie od opakowań z folii czy z tworzyw sztucznych, tektura falista daje pomocniczą amortyzację w wypadku wstrząsów lub uszkodzeń. To niezwykle ważne, jeśli transportowany jest jakiś w większym stopniu kruchy towar, przykładowo elektroniczny.


Wie o tym znakomicie każdy producent opakowań tekturowych. Przeto też sporządził specjalistyczny system, wedle którego składa się kolejne warstwy tektury w nawet np. siedmiu warstwach (bochem.com.pl/tektura.html). Dzięki temu produkty w nich transportowane na pewno dotrą do adresata bez uszkodzeń. Poza tym wszelki producent opakowań tekturowych posiada w swojej ofercie pudła w różnorodnych wymiarach.
Są naturalnie pewne standardy, ale opakowania z tektury falistej mogą być także tworzone na jakieś faktyczne zamówienie. Wielokrotnie bowiem takowy producent opakowań tekturowych współdziała z fabrykami pralek, lodówek czy telewizorów.