Co ma do zaoferowania współczesny Lublin? Dlaczego dobrze się tam wybrać? Co jesteśmy w stanie zwiedzić?

Jest największym ośrodkiem miejskim we wschodniej części Polski, a ze względu na wyjątkową zabudowę i interesujące zabytki może się także okazać wspaniałym celem wycieczki. Lublin, położony w odległości ledwie 100 km od granicy z Ukrainą i Białorusią, przyciąga swą historią oraz oryginalnymi obiektami. Na jakie z nich trzeba zwrócić uwagę w czasie wizyty w tym mieście?

lublin
Author: Wesley Carr
Source: http://www.flickr.com
Lokalizacja na terenie malowniczej Wyżyny Lubelskiej jest jednym z tych czynników, dzięki którym Lublin stał się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Jakimi walorami przyciąga ten unikatowy ośrodek miejski? Dla dużej liczby osób Lublin jest tak naprawdę miejscem istotnych wydarzeń historycznych. To w tym miejscu do ustalenia unii pomiędzy Polską i Litwą, to tu miał swą siedzibę Trybunał Koronny dla Małopolski. W swych dziejach miasto było również istotnym ośrodkiem handlowym oraz miejscem, w jakim rozwijały się ruchy reformacyjne. Tu w listopadzie 1918 roku powstał Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej, zaś w 1944 roku miasto zostało siedzibą władz Polski Ludowej. W dzisiejszych czasach jest istotnym ośrodkiem kulturalnym oraz akademickim, a swoją piękną architekturą zachęca turystów coraz bardziej chętnie odwiedzających wschodnie obszary Polski. Które typy zabytków cieszą się tu najbardziej znacznym zainteresowaniem?

W gronie najbardziej chętnych odwiedzanych miejsc jest teren Starego Miasta, którego wyjątkową ozdobą jest ratusz. W gronie zabytków sakralnych godna uwagi jest wspaniała katedra oraz klasztor Dominikanów, jaki z powodu na znajdujące się tu kaplice rodowe jest istotnym miejscem dla miłośników historii. Istotnym celem turystycznych wypraw jest też zamek, jakiego historia sięga czternastego wieku. Aktualnie w jego zabytkowych wnętrzach znajduje się muzeum, jakiego ekspozycja pozwala na zapoznanie się z przeszłością miasta w interesujący i przyjemny sposób. Na uwagę zasługuje także pałac Lubomirskich z drugiej połowy XVII wieku. W tym mieście znajduje się duża liczba sklepów, w których można nabyć niezbędne sprzęty - http://ceneolokalnie.pl/lublin/biowin-szynkowar-szy15sn/2696909.Zakupy
Author: Kuba Bożanowski
Source: http://www.flickr.com
Dla turystów którzy odwiedzają Lublin cennym zabytkiem jest także tutejszy cmentarz żydowski, który zachwyca starymi macewami i przypomina o istotnej grupie dawnych mieszkańców miasta. Lublin to także ważny współczesny ośrodek handlu i rozrywki. Na zakupy w Lublinie decydują się mieszkańcy całego województwa lubelskiego, gdyż to tu spotkamy największe markety z artykułami budowlanymi, sprzętu agd lub spożywcze takie jak te: warto kliknąć. Warto przybyć do Lublina żeby zwiedzać, równie jednak korzystnie jest się tu pojawić, żeby zrobić konkretne zakupy.