Co uczynić, gdy nie jesteśmy w stanie się porozumieć z partnerem? Być może w tej sytuacji pomocna będzie terapia małżeńska

Jeżeli pojawiają się problemy w małżeństwie, warto jest skorzystać z odpowiednich terapii. Takie sesje to szansa, że wszystko w naszym życiu powróci do tzw. normy. Terapia małżeńska oferuje wsparcie nie tylko w okoliczności, kiedy spotykamy się z widmem rozwodu, ale także, jak nie umiemy odnaleźć się po urodzinach naszego pierwszego dziecka, mamy kłopot z jego dorastaniem lub, gdy nie poradziliśmy sobie po jego wyprowadzce.

para
Author: withbeautiful
Source: http://www.flickr.com
Co więcej, taka forma leczenia to wspaniały sposób, aby zrozumieć swoje uczucia oraz emocje partnera, nauczyć się o nich dyskutować, spróbować je zrozumieć i co najistotniejsze, wyeliminować różne kwestie sporne, które na płaszczyźnie uczuciowej są źródłem konfliktów. Terapia małżeńska jest też świetną okazją do tego, aby pokazać małżonkowi albo małżonce nasze zdanie wobec kwestii, o jakich nie rozmawialiśmy albo, o których nie potrafiliśmy dyskutować w domu. Niektórym trudno jest sobie to wyobrazić, lecz wiele małżeństw ma trudności z komunikowaniem się między sobą. To natomiast jest pierwszym krokiem w stronę popsucia relacji. Dlatego przeważnie warto skorzystać z fachowej porady (www.tipy.interia.pl/).



Porady i tipy
Author: Marc Hatot
Source: http://www.flickr.com
Jak więc czujemy, iż coś w naszym życiu się nie układa i, że pragnęlibyśmy się podjąć zmian, przekonajmy się, w którym miejscu jest najbliższa terapia małżeńska i po prostu się tam wybierzmy. Podejmujmy stanowcze działania, bo gdy będzie już zbyt późno, nawet najbardziej fachowy terapeuta będzie miewał trudności z rozwiązaniem naszego problemu. Nie zapominajmy, że niezbędne jest wytypowanie profesjonalisty, który ma bardzo dobrą renomę i jaki udzieli nam pomocy w maksymalnym tego słowa znaczeniu.

Czasami jednak nic nie możemy zrobić, gdyż trudno jest się dogadać, pojawiają się inne sporne sprawy, jeden z małżonków nie chce chodzić na terapie, a przecież nie da się go zmusić. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji konieczny jest rozwód, bo trudno żyć ze sobą, jak nie możemy się w ogóle dogadać. W czasie rozwodu niezbędna jest też pomoc, ale już nie psychologiczna, lecz prawna. Bardzo liczne porady są na wagę złota, jak poradzić sobie w tym okresie. Powinniśmy więc z nich korzystać, bo jak nie daliśmy radę uratować naszego związku, to chociaż niech rozwód przebiegnie w miarę szybko i bez nadmiernego stresu.