Czy fotowoltaika jest intratna?

Nie możemy mieć złudzeń co do wzrastających opłat energii elektrycznej. Niestety, z różnych powodów jest to trend stały. Możliwe że zastanawiasz się, w jaki sposób oszczędzić na energii elektrycznej? Z pomocą może przyjść lokata w niedużą elektrownię fotowoltaiczną.


mycie szyby witryny sklepowej
Author: Liam
Source: http://www.flickr.com


Zbudowanie domowej elektrowni słonecznej gwarantuje produkcję energii elektrycznej, która może być używana na własne potrzeby czy sprzedawana do sieci.
loteria


fotowoltaika elbląg
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com


Intensywność promieniowania słonecznego dochodzącego do powierzchni globu, zależy od wielu składników: szerokości geograficznej, pory roku, wysokości słońca nad horyzontem, poziomu zanieczyszczenia powietrza jak też usytuowania obiektów na nawierzchni ziemi. W naszej ojczyźnie średnia roczna ilość promieniowania słonecznego, spadającego na równinę ziemi, to około 1000 kWh/m2. Poszczególne rejony kraju są zróżnicowane pod względem nasilenia blasku słonecznego.


Decydując się na instalację fotowoltaiczną musimy brać pod uwagę zróżnicowane warunki nasłonecznienia w poszczególnych regionach. Inwestując w swoją elektrownię słoneczną zyskujemy możność użytkowania wygenerowanej energii na potrzeby własne. Jest to najprostszy sposób zużycia energii słonecznej. Przy obecnych cenach energii to oszczędność rzędu 0,5-0,6 PLN / kWh. To więc niebanalna korzyść. inwestor zyskuje w ten sposób więcej niż zdołałby współcześnie otrzymać wyprzedając energię na rynku.


W jaki sposób znaleźć firmę zajmującą się montażem paneli słonecznych? Starczy w wyszukiwarkę wbić: fotowoltaika firmy.


Nie czekaj, to faktycznie się opłaca! Już dzisiaj wpisz w laptop wyrażenie: fotowoltaika Elbląg. Sporo ciekawych wiadomości przeczytasz pod tym linkiem Zielona Firma.