Dobra izolacja dachu jest niezbędna, jeśli pragniemy sporo zaoszczędzić na opłatach za ogrzewanie

Jeśli mamy dom, to musimy zadbać o jego właściwe ocieplenie. Bardzo wiele osób uważa, iż najważniejszą kwestią jest zaizolowanie ścian. Okazuje się jednakże, że ocieplenie dachu oraz poddasza jest także ważne.


Fachowcy uważają, iż przez źle docieplony dach ma szansę uciec nawet 25% ogólnego ciepła.


Sprawi to, że znacznie powiększą się nam rachunki za ogrzewanie. Jeżeli więc pragniemy płacić mniej, to odpowiednia izolacja dachu musi być naszym priorytetem - jak izolować dach. Produktów, które można do tego użyć jest mnóstwo, doskonałym pomysłem może być więc popytanie specjalistów. Bardzo ważny jest też sposób, w jaki ten materiał się kładzie. Niewłaściwie ułożona izolacja sprawi, że ciepło i tak będzie uciekać. Trzeba zatem wynająć fachowców z odpowiednim doświadczeniem.


Izolacja dachu
Author: Lexi Blue
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie bardzo dużo osób traktuje poddasza jako dodatkowe pokoje. Z tego powodu istotne jest, by izolacja dachu była efektywna. Dobrze będzie zatem przy docieplaniu wydać nieco więcej pieniędzy i ułożyć grubszą warstwę izolacyjną. Na pewno przez następne lata będziemy dużo mniej wydawać na grzanie i taka inwestycja nam się zwróci. Fachowcy twierdzą, że obecnie najlepszym wyjściem, jeżeli chodzi o izolację dachu, jest mineralna wełna. Sprawi ona, iż otrzymamy niezwykle skuteczną powłokę izolacyjną na długie lata - jak izolować dom na zimę.


Niezmiernie istotną sprawą jest znalezienie kompetentnej ekipy remontowej, która ociepli nam dach. Sam materiał to wyłącznie część sukcesu. Nawet najlepszej jakości produkt źle położony nie będzie w stanie zatrzymać ciepła w domu.