Drążenie w gresie – trudne roboty budowlane

Realizowane prace na budowie dosyć często łączą się z wierceniem w betonie. Czynność owa, wbrew pozorom nie jest taka lekka i przyjemna. Żelbeton to bardzo twardy surowiec, który nie poddaje się tak łatwo czynnikom mechanicznym.


Wiercenie w betonie Wrocław wymaga od eksperta posługującego się wiertarką ogromnego doświadczenia. Na pewno w czasie wiercenia, powinno się zawsze utrzymywać wiertarkę w tej samej pozycji, jeśli tego nie uczynimy, świder szybko się złamie a my będziemy stratni nawet kilkadziesiąt złotych. W przypadku drążenia otworów o większej wielkości należy czynić to z kilkuminutowymi pauzami po to by wiertarka jak też wiertło nie zagrzały się za bardzo (zwłaszcza chodzi tu o wiertarkę). Cięcie żelbetu wymaga dużo siły fizycznej a także specjalistycznego oprzyrządowania.


rodzina
Author: Centrum Komunikacji Gordona
Source: Centrum Komunikacji Gordona
Jak wcześniej wspominałem, praca z betonem jest niezmiernie trudna, z racji jego niezmiernie dużej twardości. Jednak ma to również swoje plusy, dlatego, iż zamocowane przedmioty na ścianie z żelbetonu nadzwyczaj dobrze się jej trzymają. Nawet nader nieduże kołki rozporowe, umieszczone w betonowej ścianie są w tanie udźwignąć duży ciężar. Szerzej na ów temat mogą się wypowiedzieć instalatorzy wykonujący pracę na placach budowy. To oni chyba najczęściej wykonują wiercenie w betonie.


Wszelkie koryto na przewody, oprawy oświetleniowa, albo mocowania na kable jakie prowadzone są po powierzchni ściany powinny być zaczepione na odpowiednim kołku rozporowym, dlatego też w sytuacji elektrotechników i instalatorów można by powiedzieć, iż są oni fachowcami od wiercenia otworów w betonie.