Elewacja klinkierowa to nieco drogocenna inwestycja, czy godna jest swojej ceny?

Cudownie ozdabia budynek i podwyższa jego prestiż - elewacja klinkierowa powoduje, że dom wygląda wytwornie, spektakularnie. Wielki wybór odcieni i faktur cegieł powoduje, że tego typu dodatek dopasuje się do gustów niemalże każdego rodzaju człowieka.

Elewacja klinkierowa
Author: Röben Polska
Source: Röben Polska
Jedną z kilku walorów szczegółu wykończeniowego, jakim są elewacje klinkierowe jest to, iż budynek upiększony w ten sposób rewelacyjnie się starzeje. Nie ma chyba nic lepszego, jak wrażenie dojrzałości budynku po kilku latach od jego wybudowania, w zastępstwie| stwierdzenia jego brzydoty. Taki rodzaj wystroju najchętniej wykorzystywany jest w Belgii, Niemczech i Holandii.

Tamte kraje wyraźnie przekonały się o jego świetności. W Polsce również coraz chętniej się je napotyka, tym samym współcześnie w sklepach posiadamy coraz bogatszy wybór tego detalu. Posiadamy różne wzory faktur, wymiary, barwy - wszystko to powoduje, iż elewacje zapraszamy do: http://www.sztukateriaabakus.pl/konsole.html klinkierowe są weną dla wielu architektów i dekoratorów.

Mają one wsparcie zarówno u tradycjonalistów jak i tych operujących nowomodnym stylem, gdyż potrafią wkomponować się w każdy typ architektury. Obecnie chętnie dopracowuje się w taki sposób zarówno nowomodne domy o normalnej bryle skonstruowanej na planie prostopadłościanu, jak i te nawiązujące do krajowych tradycji - elewacje klinkierowe.

Cegły klinkierowe z uznaniem ozdabiają elewacje domów. Zachwycająco komponują się z drewnem, ze szkłem, a niekiedy stalą. Aplikacja ich tylko w strefie parteru powoduje, że wydaje się być mniejszy niż w realności. Użycie klinkieru w strefie wejścia sprawi, że nabędzie poczciwy, budzący zaufanie charakter, a także ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. obtłuczeniami i poplamieniami, na jakie jest notorycznie wystawiana.

Elewacja z siwej cegły przyozdobiona drewnianą okładziną akcentuje nowoczesny charakter domu. Niekiedy duże powierzchnie fasady wykończone cegłą mogą być za bardzo masywne i przytłaczające. Aby tego uniknąć, spoiny między nimi zapełnia się zaprawą w kontrastowym odcieniu.

Zastosowanie klinkieru na elementach elewacji albo do wykończenia detali ma długą tradycję. Nieraz niewielka część elewacji wykończona tym materiałem czyni, że budynek robi wrażenie solennego, wyraźnego, z charakterem - jest rozpoznawalny i nabiera osobowości. Cieszmy się zatem, iż posiadamy raz po raz bogatszy asortyment tychże produktów.