Informacje na temat zabiegu z wykorzystaniem lasera CO2

Współczesna medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów z użyciem laserów, które pozwalają pozbyć się kompleksów oraz przywrócić skórze estetyczny wygląd. Do jakich zabiegów wykorzystuje się laser CO2? Jak wygląda zabieg i czego można się po nim spodziewać? Dowiedz się więcej na ten temat.
usług
Author: Julian Partridge
Source: http://www.flickr.com


Do czego wykorzystuje się laser CO2?
Za pomocą lasera frakcyjnego CO2 wykonuje się różnorodne zabiegi medycyny estetycznej. Ten laser wykorzystywany jest, aby poprawić wygląd skóry, w zależności od pożądanych efektów: zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych czy pooperacyjnych, niwelować zmarszczki, poprawić jędrność oraz elastyczność skóry, zlikwidować rozstępy, usunąć przebarwienia na skórze.


laser co2 katowice
Author: Eva Rinaldi
Source: http://www.flickr.com


Jak działa laser frakcyjny CO2?


sprawdź czym jest Klinika Zakrzewski
Author: mixtureusa
Source: http://www.flickr.com


W czasie zabiegu z zastosowaniem lasera, emitowana wiązka oddziałowuje na skórę pacjenta tworząc siatkę „miniranek”. Laser zachowuje wyspy nieuszkodzonej skóry, dzięki temu regeneracja przebiega bardzo szybko. Ból jaki odczuwa pacjent w czasie zabiegu jest duży, gdyż uprzednio skórę znieczula się specjalnym kremem - szczegóły na temat laseru co2 w Katowicach. Zabieg trwa ok. 30 minut, aczkolwiek dokładny czas jego trwania jest uzależniony od rozmiaru obszaru skóry jaki poddawany jest zabiegowi. Po zabiegu skórę ochładza się, aby zminimalizować dyskomfort. Pierwsze widoczne efekty zabiegu są widoczne już po tygodniu. W niektórych przypadkach, takich jak głębokie zmarszczki bądź blizny, wymagane jest powtórzenie zabiegu 2-3 razy. Jeśli interesuje kogoś więcej informacji odnośnie tego jak działa laser CO2 Katowice to miasto, w którym bez problemu znaleźć można odpowiednią klinikę medycyny estetycznej.


Zanim zdecydujemy się na zabieg, konieczna będzie konsultacja z lekarzem, który ustali czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu i jaki będzie przebieg laseroterapii. Lekarz powinien także ustalić jak pacjent ma przygotować się do zabiegu.