Jak dzisiaj zaplanować ślub własnych marzeń, aby był on rzeczywiście długo pamiętanym wydarzeniem?

Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, tym samym nie należy się dziwić, że Młoda Para z reguły pragnie wszystko dopiąć na ostatni guzik oraz dostosować do swoich marzeń. Jak w takim razie zaplanować wzruszający ślub i nie zwariować? Jakie rozwiązania odznaczają się współcześnie największą popularnością?

zdjęcie z wesela
Author: Ben McShea
Source: http://www.flickr.com
Interesującą alternatywą jest przykładowo ślub - złap okazje na organizacja wesel mazowieckie- http://agentkaweselna.pl/ - w plenerze Wrocław. Podobne śluby są dalej w Polsce rzadkością, gdyż sporo osób wybiera ślub w kościele katolickim, który zdecydowanie musi odbywać się w świątyni. Rośnie jednakże zainteresowanie ślubami cywilnymi, które od niedawna mogą odbywać się we wskazanymi przez Młodą Parę miejscu.

Piękne okoliczności przyrody są cudownym obramowaniem dla tej najważniejszej w życiu przysięgi. Decydując się na ślub organizowany w plenerze z pracownią Magenta trzeba w szczególności zatroszczyć się o krzesła dla gości oraz dekorację dla miejsca, w którym stanie się razem z przyszłym mężem lub żoną. W Internecie można odnaleźć obecnie bardzo dużo pomocnych inspiracji, tym samym z pewnością każdy znajdzie najbardziej zadowalające dla siebie rozwiązanie. Najlepiej, jeśli dekoracja ślubna będzie nawiązywała do motywu bądź koloru przewodniego ślubu. Naturalnie, należy być przygotowanym na to, że podczas ślubu plenerowego pogoda nie dopisze. Warto w związku z tym mieć w pogotowiu parasole dla siebie i gości. Ewentualnie, można zdecydować się na ślub w innym miejscu aniżeli sala ślubów w urzędzie. Do wyboru jest dużo opcji. Modne są śluby w szklarniach czy bibliotekach. Obecnie Młodą Parę ogranicza w zasadzie jedynie jej kreatywność.



Ponadto, w pierwszej kolejności należy zadbać o wszystkie konieczne formalności. Zdecydowanie nie można zostawiać ich na ostatnią chwilę, szczególnie jeśli planuje się ślub kościelny, ponieważ potrzebny jest kurs przedmałżeński, wizyty w poradni, w czasie których narzeczeni uczą się korzystania z naturalnych metod planowania rodziny i dokumenty potwierdzające odbycie sakramentu chrztu i bierzmowania. Zgromadzenie takiej dokumentacji może zająć sporo czasu, wobec tego wskazane jest zaplanować konkretne czynności na kilka miesięcy przed planowaną datą ślubu. Najlepiej przygotować listę zadań oraz po kolei wykreślać zrealizowane punkty, aby kontrolować przygotowania do ślubu.