Jak nie dać się oszukać kupując auto z drugiej ręki

Większość z nas zdaje sobie sprawę, iż dilerzy samochodowi stosują liczne nieczyste manewry, żeby z jak największym zyskiem pozbyć się towaru.


W tym celu nałogowo przedstawiają oferowany pojazd w lepszym świetle niż jest naprawdę. Decydując się na zakup od nieznajomego, miejmy się na baczności. Pamiętajmy, że nie należy sądzić po pozorach.


Każdy z nas marzy o własnym samochodzie. Aczkolwiek, w większości przypadków nasz pierwszy pojazd nie pochodzi wprost z salonu, ale z rynku samochodów używanych. Jeśli planujemy odkupienie pojazdu, pamiętajmy o głównej zasadzie - diagnoza nowego auta jest sprawą najwyższej wagi. Istnieje niezliczona liczba przypadków, gdy właściciele chcący pozbyć się starego samochodu podkręcają silnik, tają faktyczny stan amortyzatorów, hamulców, skrzyni biegów, jak również fałszują sprawność poduszek powietrznych. Jedynym sposobem na uchronienie się przed oszustwem, a także zachowanie spokoju w przyszłości bywa sprawdzanie auta przed kupnem - sprawdź kompletną propozycję pod adresem. Doświadczony oraz zaufany ekspert samochodowy może się w tego typu sytuacji stać naszym najbardziej wartościowym sprzymierzeńcem. Nie warto ryzykować i kupować w ciemno, tym bardziej, jeżeli jesteśmy tylko kierowcami, a nie znawcami mechaniki samochodowej. Dodatkowe wydatki, na jakie możemy narazić się przez swoją łatwowierność oraz nieuwagę, mogłyby okazać się kolosalne. W związku z tym, diagnoza nowego auta przed zakupem na pewno wypadłaby korzystniej - http://www.wilczynskiodbiera.pl.


drogeria
Author: halfrain
Source: http://www.flickr.com


Nowe auto powinno nas napawać dumą, zamiast wywoływać problemy i bezsenne noce. Wiele zatuszowanych wad da się ustalić.
Nawet jeśli nie wykluczają kupna samochodu, mogą znacznie zaniżyć jego wartość wyjściową. Przeprowadźmy rozsądną transakcję. Zapłaćmy za auto tyle, ile faktycznie jest ono warte.