Jak nie dać się oszukać trickom marketingowym?

Pośpiech oraz przymus doskonałych świąt powodują, iż Polacy dają się nabierać na tricki marketingowe i wydają więcej pieniędzy aniżeli na co dzień. Jednakże upominki kupowane w ostatniej chwili zazwyczaj są najmniej trafione. Z tej przyczyny Polacy częstokroć chcą dostać gotówkę. Polacy są w święta bardziej hojni i spontaniczni w nabywaniu, acz i na co dzień ponad połowa z nich w ogóle nie planuje swych wydatków. Spontaniczne podejście do przedświątecznych nabytków, a więc zostawienie ich na ostatnią chwilę, może powodować, że zapłacimy za przepływowy ogrzewacz wody więcej aniżeli normalnie.

świąteczne zakupy
Author: Terry Madeley
Source: http://www.flickr.com
W przedświątecznym okresie wiele osób jest skłonnych zaakceptować wyższe ceny. Częściej też dają się nabrać na tricki marketingowe, które napędzają koniunkturę zakupów. Wypływa to nie wyłącznie z presji czasu, ale i z polskiej tradycji. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż nawet najdroższy podarunek nabyty w przedświątecznej gorączce może okazać się zawodem dla obdarowanego. Upominki kupowane pod presją czasu przynależą bowiem do najmniej przydatnych zakupów - gdzie znaleźć ozdoby choinkowe. Z analiz wypływa jednak, że Polacy nie postanawiają zostawiać zakupu podarków na ostatnią chwilę. Blisko co czwarty badany chce zakupić podarunki w listopadzie, zaś blisko połowa w pierwszych tygodniach grudnia. 21 proc. zamierza to zrobić tuż przed Bożym Narodzeniem. W bieżącym roku na podarki świąteczne i ozdoby choinkowe przeciętna polska rodzina pragnie przeznaczyć statystycznie 1130 zł, o 5 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Wydatki na jadło pochłoną z kolei 33 proc. tej kwoty.prezent
Author: Alex G.
Source: http://www.flickr.com
Często wybierane upominki to: zestawy kosmetyków, pachnidła, poradniki, albumy, maskotki, akcesoria elektroniczne, tablety, telefony Samsung. Z reguły jeśli idzie o kobiety kwestię podarków mamy ułatwioną. Każda kobieta uraduje się z perfum, apaszki bądź bluzki. Pan ucieszy się z krawatu, skarpetek, książki albo krążka. Za każdym razem zawczasu warto przeprowadzić mały wywiad i wypytać bliską nam osobę czego jej potrzeba. Potomkowi lepiej nie kupować na gwiazdkę konsoli komputerowych. Zdrowszym prezentem będzie futbolówka, bicykl, kostium kąpielowy, książeczka lub planszowa gra edukacyjna - ceneo.pl/Telefony_komorkowe.