Jak urządzić mieszkanie w kamienicy?

Decydując się na planowanie przestrzeni w starej kamienicy należy brać pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim trzeba być otwartym na ewentualne zmiany w układzie mieszkania. Dla każdego użytkownika w aranżacji mieszkania powinna być ważna nie tylko stylistyka, ale także optymalne zagospodarowanie mieszkalnych metrów. Odpowiednio dobrane kolory, materiały, struktury czy kształty pozwolą na docenienie wszystkich walorów pomieszczeń.
Lampy w stylu vintage, kolekcja Shadow violet
Author: Nowodvorski Ligthing
Source: Nowodvorski Ligthing
Wybierając konkretny styl i koncept projektu należy się kierować estetyką, ale i funkcjonalnością, aktualnymi potrzebami każdego domownika. Nie mniej ważny jest budżet przeznaczony na zmiany w mieszkaniu, ponieważ designerskie lampy, nowoczesne zegary czy meble to często wysoki koszt. Coraz częściej w wystrojach mieszkań w kamienicach nowoczesność przeplata się z klasyką.Nowoczesne zegary idealnie wkomponowują się w tradycyjne wzory na tapetach, a do tradycyjnych mebli można dopasować minimalistyczne dodatki. W takim połączeniu ważne są kolory, które mogą stanowić przełamanie dla np. ciężkich mebli. Częstym materiałem, który przeważa w aranżacji jest szkło np. fronty zabudowy w pokojach dziennych gwarantują estetyczne i praktyczne rozwiązanie dla przechowywania różnych przedmiotów.

Minimalistyczna stylistyka to prosta konstrukcja, achromatyczne barwy, błyszczące powierzchnie czego przykładem mogą być np. nowoczesne zegary, ale chłodny minimalizm bardzo dobrze współgra z tradycyjnymi dekoracyjnymi elementami. Ekspozycja klasycznych dekoracji np. we wnękach czy oszklonych niszach powoduje, że wnętrze nabiera indywidualnego wizerunku. Zaaranżowane w ten sposób wnętrze to elegancja, ale (piotrwawrzyniak.pl) i funkcjonalność, wygoda.


Egzotyka pod sufitem
Author: VITA
Source: VITA
Nawet przy dużym nagromadzeniu elementów dekoracyjnych czy mebli przestrzeń może pozostać uporządkowana. Dopełnieniem całości powinno być oświetlenie, designerskie lampy mogą dawać subtelny strumień światła,który dopełni czy stworzy przytulny klimat. Wybierając meble czy dodatki trzeba zwracać uwagę na jakość wykorzystanych przy ich produkcji materiałów, ale również na estetykę wykonania.