Jak w ostatnim czasie zwiększył się rynek kurierskich przesyłek, jakie możliwości mają obecnie klienci.

W ostatnich latach niesamowicie zwiększyły działalność na naszym rynku firmy kurierskie. W dużej mierze jest to rezultatem bardzo dużej popularności zakupów internetowych, stanowiących coraz większą część całościowego handlu.
jakość
Author: Charles Clegg
Source: http://www.flickr.com


Konsumenci ogromnie polubili taką formę zakupów, ponieważ są bardzo wygodne i w wielu przypadkach również dużo tańsze niż w placówkach tradycyjnych. A że wszystkie te zakupy muszą jakimś sposobem dotrzeć do końcowego odbiorcy, to tu właśnie jest miejsce dla kurierów. W ostatnich latach widoczne poprawie uległ standard ich usług, obecnie standardem jest na przykład dostarczenie następnego dnia roboczego. Duża konkurencja wymusiła także spore obniżki w cennikach, obecnie bez żadnego problemu można wysłać paczkę już za niecałe dwadzieścia złotych, a firmy będą płacić jeszcze mniej.


cennik
Author: PO: Selected
Source: PO: Selected


Firmy przeważnie mają podpisane dłuższe umowy na obsługę przesyłek, przez co mogą dostać dość duże rabaty. Trochę inaczej będzie w przypadku klientów indywidualnych, lecz i tu bez żadnego problemu można znaleźć odpowiednio taniego kuriera. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład broker kurierski, działa on na zasadzie pośrednika, proponując usługi współpracujących z nim kurierów - https://www.najtanszeprzesylki.pl/o-nas. Tym sposobem przede wszystkim może zaoferować dużo korzystniejsze ceny niż widnieją w cenniku, a poza tym porównać można poszczególne oferty i wybrać najkorzystniejszą.
W przypadku firm coraz bardziej popularne zaczynają także być przesyłki paletowe - przenieś się tutaj. Mają one tę zaletę, że palety mają określony standard, tak więc łatwo się je pakuje, transportuje i na koniec dostarcza końcowemu klientowi.