Jak zapewnić jingle swojej stacji radiowej?

Jingle radiowe to utwory, które stosowane są jako pauzy w programach radiowych i telewizyjnych lub po prostu dźwięki charakteryzujące poszczególne rozgłośnie. Często prawidłowy wybór utworu może sprawić, że będzie on wizytówką danego przedsiębiorstwa i doprowadzi do tego, że stanie się ono bardziej rozpoznawalne. Właściciele opisywanych tutaj firm mogą zatrudnić kogoś, kto wykona cały pakiet tego typu muzyki lub skorzystać z coraz ciekawszej oferty proponowanej przez studia nagrań. Możliwości wyboru perfekcyjnych dźwięków jest mnóstwo, dlatego też nie należy podejmować decyzji zbyt szybko.
Emisja radiowa
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Darmowe jingle radiowe to fantastyczne rozwiązanie dla początkujących stacji radiowych. Krótkie melodyjki, które oferuje studio nagrań, można uzyskać bezpośrednio ze strony internetowej danej firmy. Gdy założenia się sprawdzą, pozostaje tylko złożenie zamówienia na odrębną oprawę muzyczną. W większości przypadków darmowe jingle radiowe mogą być wykorzystywane tylko w swojej oryginalnej formie, nie można tworzyć remiksów i dostosowywać ich do osobistych potrzeb samodzielnie. Jest to uznawane za czyn niezgodny z prawem. Studio nagrań oferuje nie tylko jingle radiowe, lecz także całą oprawę muzyczną. Jeżeli zamawiający zdecyduje się na nią, w dużej mierze będzie uczestniczył w powstawaniu projektu. Dlatego też wspólnie z pracownikami studia ustalana jest początkowa koncepcja oraz motyw, jaki ma przewodzić takim kompozycjom.Kolejnymi krokami jest ułożenie melodii oraz zarejestrowanie jej. Jingle radiowe to jednak nie zawsze sama melodia. Najczęściej podczas jej trwania wypowiadana jest nazwa audycji czy też radia, w którym nadawany jest program. Z tego powodu oferta zawiera również „banki głosów”, które używane są w jinglach. Niejednokrotnie w takich zbiorach znajdują się nagrania głosu rozpoznawalnych telewizyjnych lektorów, aktorów czy też piosenkarzy. Klient zamawiający jingle radiowe ma ogromny wybór, a także znaczący wpływ na to, co stworzy wybrane studio nagrań. Jeżeli jednak zamawiający nie czuje się profesjonalistą w tej dziedzinie i nie posiada własnej koncepcji, może liczyć na pełną pomoc w dobrym studiu nagrań.


Poszukując odpowiedniej oprawy muzycznej dla swojego przedsiębiorstwa, warto zwrócić się do profesjonalistów. Studio nagrań pomoże nam dostosować dźwięki do konwencji, a cały proces zajmie niewiele czasu. Współpraca może zaowocować stworzeniem dźwięków, które nierozerwalnie będą łączyły się z daną marką i staną się same w sobie wspaniałą reklamą. Wszelkie wiadomości na temat zamówień znajdują się na stronie internetowej danego studia, gdzie istnieje możliwość zapoznania się z dotychczasowymi osiągnięciami firmy, przykładowymi utworami, jakie w niej powstają oraz pełnym zakresem usług proponowanych klientom.