Jaki typ wagi wybrać dla dziecka? Na co zwrócić uwagę? Co jest w tej kwestii najważniejsze?

Zdecydowana większość wag to modele, które są odpowiednie dla najmłodszych, to znaczy dla dopiero co urodzonych oraz niemowlaków. To z tego względu, iż początkowe lata, a zwłaszcza pierwsze miesiące przybierania na wadze, są najważniejsze dla późniejszego wzrostu i rozwijania się pociechy. Jak nasze dziecko ma problemy z odżywianiem, to zakup takiego sprzętu jest czymś niezbędnym.
waga dla dzieci salter
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Dobrej jakości waga (witryna w tym temacie) dla najmłodszych ma bezpieczną szalkę z wyższymi bokami do sprawdzania wagi na leżąco, a w niektórych modelach - w pozycji do siedzenia - waga dla dzieci salter. Dużą zaletą będzie dokładność pomiaru, dlatego 5-gramowa podziałka daje możliwość dokładnego sprawdzenia przyrostu masy ciała. Sporo takich modeli, szczególnie tych wysokiej klasy jak waga dla dzieci Salter, może służyć tak małym, jak również starszym pociechom.


Jest to możliwe dzięki odczepianej albo wymiennej szalce. W ten sposób możemy zmienić wagę niemowlęcą w urządzenie do ważenia starszych dzieci. Część modeli pozwala na sprawdzenie wagi nawet do 50 kilogramów. Takie wagi są dużo dokładniejsze, co powoduje, że kontrola nad przyrostem masy dziecka jest bardziej precyzyjna. Kiedyś bardziej popularne były wagi mechaniczne, dziś coraz częściej używane są wagi elektroniczne.


Te pierwsze wytwarza się przede wszystkim dla branży związanej z medycyną, ale również my możemy taką zakupić. Ma ona swoje plusy, sporą zachętą jest to, że nie musimy wymieniać baterii - http://www.aptekachojna.pl/waga-dla-niemowlat-i-malych-dzieci-salter-914-1-sztuka.html. Bez wątpienia bardziej popularne są wagi elektroniczne, to znaczy takie, jakie zamiast klasycznej podziałki posiadają elektroniczny wyświetlacz. Są z pewnością bardzo dokładne, mają różne funkcje ułatwiające pomiary jak również użytkowe.