Jakie cechy ma doskonała wizytówka?

Zakładasz własną firmę? Jeżeli tak to czas żeby pomyśleć o własnej wizytówce. W obecnych czasach gra bardzo ważną rolę, przeto warto poświęcić jej nieco czasu. Wizytówka powinna zawierać nie tylko najważniejsze wiadomości na nasz temat, ale też reklamować nasze przedsiębiorstwo. Nieodpowiednio opracowana może nam zaszkodzić jak też przedstawić nas w kiepskim świetle. Niżej odnajdziecie sugestie, które pomogą wam skonstruować idealną wizytówkę.
http://www.c-p.com.pl/
Author: Geoffrey Franklin
Source: http://www.flickr.com
Dobrze zaprojektowana wizytówka spełnia funkcję swoistego identyfikatora firmy w pierwszym kontakcie z ewentualnym nabywcą. Pomimo niedużych gabarytów, niesie z sobą garść celowych informacji o samej firmie, nie wyłącznie w warstwie tekstowej – tak samo istotny jest również dobór całościowej stylistyki jak też samej metody wydruku wizytówki (odwiedź serwis). Początkowym etapem projektowania dobrej wizytówki będzie ustalenie, jakie informacje chcielibyśmy na niej zamieścić. Czy mają to być wyłącznie podstawowe dane firmy, jak nazwa oraz numer telefonu, czy także godziny otwarcia punktu usługowego lub motto naszej działalności? Często w przedsiębiorstwu poza wizytówką firmową planuje się także wizytówki imienne dla pracobiorców, jacy mają kontakt bezpośredni z klientem. Wówczas taka wizytówka poza nazwą jednostki i imieniem zawiera też numer telefonu i maila danej osoby.


projektowanie
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Projekt graficzny powinien być spójny z pozostałymi elementami identyfikacji firmy. Najlepiej, kiedy jest on opracowywany na początku, przy okazji konstruowania brand identity. Ważne, ażeby był względnie czytelny, nie zakłócał odbioru komunikatu. W wypadku poniektórych branż akceptowalne są pewne odstępstwa od zasady, wtenczas możemy pozwolić sobie na oryginalność. Bardziej aniżeli zawiła forma liczy się jednak sama idea. Istotnym etapem, nierozerwalnie powiązanym z opracowaniem koncepcji graficznej jest dobór nośnika. Niezmienną popularnością cieszy się papier, jednakże w wypadku nadmienionych wyżej nietypowych rozwiązań można pokusić się o druk na innych tworzywach – pleksi, a niekiedy nawet gumie, plastiku lub tkaninie. Jednak nawet najbardziej klasyczny, papierowy wariant wizytówki, daje nam szerokie pole do popisu. Możemy dobierać z papierów o różnorodnej gramaturze oraz kolorystyce. Jeśli idzie o tani druk wizytówek Warszawa, dostępnych jest także wiele metod wykończenia, między innymi foliowanie lub cięcie laserem.