Jeżeli musisz zmierzyć się ze śmiercią najbliższej osoby, wówczas na pewno przydadzą Ci się nasze rady

Śmierć osoby bliskiej na pewno nie jest dobrym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Jeśli musisz się z tym borykać, wówczas zazwyczaj nie wiesz, za co się zabrać. Z jednej strony masz żałobę i najczęściej ochotę na schowanie się w łóżku, z drugiej jednakże strony musisz załatwić dużo formalności, które kategorycznie nie mogą poczekać. Jeżeli chcesz przejść przez ten czas łagodnie, wtedy powinieneś rozejrzeć się za salonem pogrzebowym, który zaoferuje Ci całościową opiekę i załatwi większość spraw za Ciebie.
Zwykle najbardziej istotną kwestią jest zorganizowanie pogrzebu. Ten zazwyczaj odbywa się w trakcie pierwszych trzech dni po śmierci. Jeżeli zmarły miał dla przykładu wybrane miejsce na cmentarzu albo po prostu macie rodzinny grobowiec, wówczas kwestia nie jest aż tak skomplikowana. Jeżeli natomiast nie zachodzi taki wypadek, wtedy musisz nie tylko wybrać dany cmentarz, ale także wykupić w nim kwaterę. To niejednokrotnie jest mocno trudnym zadaniem – sam Wrocław ma na swoim terenie na przykład kilkanaście różnych cmentarzy.
Pogrzeb
Author: Sean Kelleher
Source: http://www.flickr.com
Kiedy nie wiesz, na który z nich się zdecydować, wtedy powinieneś zasięgnąć rady pracownika zakładu pogrzebowego – on na pewno będzie w stanie coś Ci doradzić. Z pogrzebem wiąże się również jeszcze jedna sprawa – musisz zadecydować, czy decydujesz się na tradycyjny pogrzeb czy też może interesuje Cię kremacja zwłok. W tym drugim przypadku czeka Cię nieco więcej formalności, jednak z drugiej strony popularność kremacji wciąż rośnie. Być może trzeba rozważyć także taką możliwość. Nie mniej istotnym problemem jest transport zwłok. Jeśli Twój bliski umarł w szpitalu, wtedy zazwyczaj dochodzi kwestia przetransportowania trumny do Twojego domu, a dopiero później na cmentarz. Jeśli nie chcesz uczestniczyć w tradycji wystawiania zwłok w domu, wtedy możesz zorganizować transport bezpośrednio na cmentarz - kategorycznie zaoszczędzi Ci to sporo bólu. Po pogrzebie możesz rozważyć kwestię zorganizowania stypy dla gości.Autor: http://memento-wroc.pl/


To paradoksalnie może być niezła okazja do tego, aby zobaczyć się z długo nie widzianymi bliskimi i poprawić Wasze relacje. Dzisiaj sporo restauracji oferuje swoim klientom możliwość zorganizowania takiego przyjęcia – być może warto skorzystać z tej możliwości. Kiedy nie masz ochoty na organizowanie stypy, wówczas możesz zrzucić ten obowiązek na zakład pogrzebowy – obecnie mnóstwo z nich oferuje naprawdę całościowe usługi w zakresie organizowania pogrzebów, dlatego warto skorzystać z takiej propozycji.