Jesteś wielbicielem kawy? Niezbędna ci kawiarka włoska

Nie wyobrażasz sobie porannego szykowania bez wybornej kawy? Po południu również z pewnością lubisz odetchnąć z filiżanką małej czarnej, zatem powinieneś zastanowić się nad zakupem kawiarki włoskiej.

tu warto kupić
Author: Alexander Kolosov
Source: http://www.flickr.com
Kawiarki włoskie pozwalają w nieskomplikowany sposób zrobić doskonałą kawę. Składają się z podstawki, lejka, w który nasypujemy kawę i z czajniczka. Na początek nalewamy wodę, uważając, by nie przekroczyła określonego poziomu. Najlepiej użyć wody filtrowanej, dzięki temu unikniemy kamienia. Następnie wsypujemy kawę do lejka, ale nie należy jej ubijać.

To ważne, ponieważ niejeden człowiek ma nawyk ubijania utrwalony z ekspresów – tutaj wystarczy jedynie ugładzić powierzchnię zmielonych ziarenek oraz otrzepać to, co zostało na krawędziach - www.garneczki.pl/tagi/kawiarka-bialetti/. Potem przykręcamy czajniczek do wspomnianej podstawki oraz ustawiamy wszystko na kuchence. Należy pamiętać, iż grzejemy wyłącznie dno kawiarki, nie zaś jej boki, gdyż w taki sposób szybko przypalimy jej rączki. Po kilku min., nim kawa się zagotuje, zdejmujemy ją z palnika. Jeśli nienaumyślnie zagotujemy kawę, nabierze nieprzyjemnego, kwaśnego posmaku, dlatego będziemy musieli zaparzyć ją jeszcze raz. Trzeba zaznaczyć, iż odróżnia się 2 rodzaje kawiarek. Pierwszy rodzaj to kawiarki włoskie z aluminium. Z tego tworzywa powstała pierwsza kawiarka, jednakże aluminium ma kluczowy mankament, a mianowicie nie może być używane na kuchenkach indukcyjnych. Drugim wariantem kawiarki są kawiarki ze stali. Tych produktów można używać na wszelkiego rodzaju kuchenkach, więc są bardziej uniwersalne. Dobrze jest się nad nimi zastanowić, ponieważ pozwalają na przyrządzenie kawy o równie miłym aromacie, co w kawiarce aluminiowej. Kawiarki różnią się między sobą także ich wielkością – jeżeli pijemy kawę sami bądź we dwoje, nie wybierajmy takiej, w której przygotujemy kilkanaście filiżanek, ponieważ nie umożliwiają zrobienia mniejszej ilości kawowego napoju.Kawiarki włoskie zdobyły już duże grono zwolenników, a nawet stały się konkurencją dla nowoczesnych ekspresów. Jeśli ty również chcesz napić się znakomitej kawy i poczuć jej niezrównany aromat, musisz wybrać odpowiednią kawiarkę. Z pewnością nie będziesz żałować nowego zakupu do kuchni, a codzienne ranki staną się jeszcze milsze.