Monitoring ręczny jako innowacyjna technika zabezpieczenia

Przy wyborze firmy ochraniającej ważne jest nie tylko to, jaki model programu ochrony zostanie zastosowany i ile będziemy opłacać, lecz także jak prędko i w jaki sposób firma ochroniarska zareaguje na odebrany sygnał.


Można ustalić z firmą ochroniarską zakres owych kontroli, a w szczególności ich liczbę.


monitoring zdalny
Author: Alberto Cabello
Source: http://www.flickr.com


Agencja ochrony Warszawa definiuje dogłębnie obręb usług zabezpieczenia. Wskazana jest wartość usługi, forma chronionego obiektu, okres, na który zawarto umowę, okres wymówienia umowy. Chroniony obiekt powinien być zaznaczony, naklejki z logo firmy odstręczają włamywaczy, poza tym załodze interweniującej łatwiej odnaleźć znakowany budynek. Należy upewnić się, że firma posiada koncesję na świadczenie usług ochrony osób i mienia. Koniecznie agencja ochrony powinna posiadać również kupione ubezpieczenie OC.


fotos - samochód
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com


Monitoring zdalny jest współczesną techniką wkraczającą coraz prędzej na rynek telewizji przemysłowej. Osoba nadzorująca system kamer może to robić zdalnie z absolutnie różnej lokalizacji. Nawet urządzenie notujące ma możliwość również znajdować się w całkiem innej lokalizacji, bowiem obraz z kamer można emitować wprost przez sieć. Kamery i rejestratory są kosztowniejsze od standardowych wyjść, przekazują one jednak lepszą jakość rejestrowanego obrazu, a sam system jest prostszy w konstrukcji.
Im wyższa jest ilość kamer mających wykonywać pracę w danym programie, tym bardziej maleją różnice pomiędzy instalacjami, stąd też spore jednostki w chwili obecnej na ogół decydują się na ten typ instalacji.