Monitorowanie wagi, zatem w jaki sposób i kiedy się ważyć?

Często, aby stwierdzić czy trzymamy słuszną wagę i upewnić się, iż nie mamy kłopotów z nadwagą, idziemy się zważyć. Wydawałoby się, iż nie ma nic prostszego niż ta błyskawiczna czynność.


Niemniej jednak co niemiara ludzi zapomina o kardynalnych prawidłach dozorowania masy ciała.


Stoliki w restauracji
Author: Pfarrei St. Bonifatius Berlin
Source: http://www.flickr.com


Pomijając tą wiedzę pomiary mogą być nieprawidłowe. O czym więc trzeba pamiętać? Monitorowanie naszej wagi jest jak najbardziej słusznym działaniem, bo powinniśmy dbać o naszą kondycję a także prawidłową wagę, jednak należy zachowywać w tym umiar. Im nagminniej się ważysz, tym bardziej możesz popadać w manię a także zbytnie, irracjonalne odchudzanie się. Najistotniejsze jest to, aby za każdym razem ważyć się o tej samej porze Jednym z częstych błędów które popełniamy podczas ważenia się bywa lekceważenie pory doby, o jakiej to robimy. A to dlaczego? Czyż nie prawdą jest, iż waga człowieka w ciągu dnia parokrotnie ulega zmianie? Tak , zależy to tak od czasu w którym konsumujemy posiłki, od naszej działalności fizycznej oraz przemiany materii. Wtenczas różnica w wadze jest w stanie się wahać nawet do kilku kilogramów w przeciągu doby. Zwróć uwagę, że Twa waga osiągnie różne wartości, jeżeli zważysz się o rankiem na czczo oraz tego samego dnia np. po sytym obiedzie. Czyż nie ma znaczniej różności między tymi rezultatami? Kiedy zatem ważysz się o różnych porach, nie będziesz mogła stwierdzić jednoznacznie czy namacalne zmiany to konsekwencja sowitego posiłku czy też Tobie istotnie się przytyło.
Celem uniknięcia takich dylematów, powinnaś ważyć się o sztywnych godzinach, najlepiej kiedy będzie to o brzasku, po oddaniu moczu.


Dodatkowo wskazane jest kupić wagi elektroniczne Poznań, które oprócz kilogramów pokazują procentowy współczynnik wody a także tłuszczu. Wagi elektroniczne w Poznaniu możesz zakupić tutaj - szukasz wag elektronicznych - Poznań.