Na czym polega kredyt hipoteczny odwrócony? Do kogo najbardziej jest skierowana taka opcja?

Ostatnio sporo słyszy się o odwróconym kredycie hipotecznym. Szczególnie wydaje się to być korzystne dla osób starszych, jako dobry sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy na zabezpieczenie obecnych potrzeb.
Czym jest tego typu hipoteka? Z czym się ona wiąże?


Loteria
Author: MIKI Yoshihito
Source: http://www.flickr.com


Taka hipoteka zwrotna jest ofertą kierowaną do osób, jakie są właścicielami nieruchomości. Mogą oni zawrzeć umowę z firmą albo (odnośnik do serwisu) bankiem, która polega na tym, iż co miesiąc będą dostawać określoną kwotę pieniędzy (https://funduszhipoteczny.pl/kontakt.html). Wraz ze śmiercią nieruchomość trafi do firmy albo banku. To jakieś rozwiązanie dla ludzi starszych, jacy posiadają małe emerytury oraz zdarza się, że nie stać ich na pokrywanie kosztów życia. W ten sposób mają taką dodatkową emeryturę, która pomoże im poradzić sobie z bieżącymi wydatkami jak zakup lekarstw, opłatę czynszu i zwyczajnie da im dodatkowy zastrzyk gotówki.


Odwrócony kredyt hipoteczny, ponieważ tak również jest zwany, jest skierowany do ludzi, którzy nie mają żadnej rodziny czy bliskich (hipoteka zwrotna od funduszhipoteczny.pl). Takie osoby nie mają jakiej osobie przepisać mieszkania, z tego względu jest do dla takich osób wyjście, jeśli ich sytuacja finansowa nie jest zbyt dobra. Często jest tak, iż osoby samotne, posiadające niewielką emeryturę nie są w stanie poradzić sobie z wszystkimi wydatkami. Już samo zapłacenie czynszu za dom może być dużym wydatkiem. Trzeba jednak dobrze zastanowić się przed dokonaniem wyboru. Przeczytajmy dobrze umowę, albo (zobaczysz) poprośmy kogoś o pomoc w tej sprawie.
Nie chcielibyśmy wszak natknąć się na niekorzystne zapisy w kontrakcie. Trzeba mieć świadomość, że za taką wypłatę środków oddajemy swoje mieszkanie, na jakie pracowaliśmy ciężko.