Parę faktów odnośnie przygotowywania herbaty

Nasz kraj rokrocznie importuje spore ilości herbaty. Mimo to trudno nas nazwać miłośnikami tego napoju. Ostatnio jednak sytuacja tego typu zaczyna się zmieniać, przykładamy znacznie większą uwagę do tego, jaką herbatę zakupujemy i w jaki sposób ją należy parzyć.

parzenie herbaty
Author: Tim Lucas
Source: http://www.flickr.com
Każdy smakosz herbacianego napoju wie, że szybko wykonamy tego typu napój zwyczajnie zalewając ją wodą o odpowiedniej temperaturze. Niezbędną do przygotowania herbaty wodę najprościej jest zagotować w czajniku. Wybierać chwili obecne bardzo różne gatunki czajników, również czajniki elektryczne. Decydując się na czajnik elektryczny z pewnością zadajemy sobie pytanie: jakiej marki czajnik wybrać? Na pewno warto polecić czajnik Graef. Dostępny obecnie czajnik graef to połączenie nowoczesnego design z klasycznymi opcjami. Oczywiście czajnik to niewystarczający element, by po pracy można było odpocząć przy aromatycznej herbacie. Niezbędne okażą się akcesoria do herbaty. Jakie jednak akcesoria do herbaty wybrać skoro w sklepach jest tak spory wybór?

Jakie akcesoria uwzględnimy zależy w sporej mierze od tego, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na ich zakup. Pośród akcesoriów do zaparzania herbaty znajdziemy bowiem te, które będą kosztować zbyt wiele, lecz także i te z górnej półki cenowej. Bez wątpienia na nasz wybór ma wpływ także to, jaką herbatę lubimy wypijać najbardziej. Jeśli nie jesteśmy zbyt cierpliwi, to najprawdopodobniej zdecydujemy się na zaparzanie herbaty w imbryczku. W przypadku imbryków dostępne są imbryki szklane oraz porcelanowe. Z kolei preferując herbatę liściastą na pewno przydać może nam się zaparzacz herbaciany. Dzięki temu będziemy mogli pić herbatkę bez fusów. Zaparzacze do herbaty dostępne są w różnych cenach oraz kształtach.

W sprzedaży dostępne są także specjalistyczne kubeczki z sitkiem. To doskonałe rozwiązanie dla sympatyków herbaty zielonej. Musimy wiedzieć, iż na smak herbaty wpływa nie tylko sposób jej parzenia, lecz także woda, którą używamy. Są miłośnicy i smakosze, którzy do parzenia herbacianego napoju nie używają wody z kranu, ale wody źródlanej. Herbata parzona wodą źródlaną zyskuje najlepszy smak.