Pomysł na firma, a więc w jaki sposób otworzyć firmę porządkującą?

W ostatnich latach możemy zaobserwować wzrastające zapotrzebowanie na usługi profesjonalnego sprzątania. Duże instytucje zatrudniają zewnętrzne firmy, które dbają o ład.


Tyczy się to tak mieszkań prywatnych, jak też biur i publicznych miejsc.




Pakowanie maszynowe
Source: www.vincent.pl


Przedszkola, duże zakłady produkcyjne i mniejsze firmy angażują firmy outdoorowe, jakie dbają o ład. W odpowiedzi na takową sytuację rynkową powstaje coraz to więcej firm sprzątających. Nierzadko posiadaczami nowych przedsiębiorstw dbających o ład są bezrobotni czy też pracownicy firm z pozostałych branż. Jednym słowem, własna firma sprzątająca jest łatwym do zrealizowania pomysłem na własny biznes. Od czego zacząć? Wpierw powinniśmy opracować plan i gruntownie przemyśleć biznes, który chcemy prowadzić. Do kogo kierować będziemy swe usługi? Czy będziemy sprzątać domy prywatne, czy też obsługiwać biznesowych klientów? Dobrze jest sprecyzować dokładnie naszą specjalizację. Możemy oferować porządkowanie kompleksowe – od ścierania kurzu, przez mycie podłóg na sprzątaniu parkingu przed posesją dopełniając. Jest również opcja porządkowania specjalistycznego, zatem skupienia się dla przykładu na praniu kobierców oraz tapicerek, myciu okien, czy też porządkowaniu magazynów. Podjęcie takiej decyzji ułatwi nam dobór oprzyrządowania a także określenie sposobu promocji naszego przedsiębiorstwa. Sprzątanie biur Wrocław to może być naprawdę dochodowy biznes.


Tak jak w wypadku każdej innej działalności musimy zacząć od rejestracji. Wszystkich podpowiedzi udzieli nam każdy powiatowy urząd pracy. Proces ten nie trwa długo i nie powinien nam przysporzyć kłopotów.




Po załatwieniu spraw formalnych w urzędzie miejskim lub gminnym należy złożyć odpowiednie dokumenty w urzędzie fiskalnym jak też ZUS. Najtrudniejszą decyzją jest za każdym razem wybór metody rozliczenia z urzędem skarbowym.