Przewóz osób do Unii Europejskiej

korek na autostradzie
Author: Montgomery County Planning Commission
Source: http://www.flickr.com
Co robić, aby będąc aktualnie w przykładowo Wrocławiu przetransportować się do Oslo, później do Mediolanu, Hamburga, a później powrót do Polski? No cóż, choć Europa jest mała, to jednak rodzajów transportu jest niesamowicie dużo. I to może się spodobać. To pokazuje wielką potęgą Europy! Polacy są narodem bardzo wytrzymałym potrafiącym się dostosować do każdych, nawet najbardziej niesprzyjających warunków.

Daleko nam, na przykład, do Czechów, którzy w razie zagrożeń zamiast walczyć wolą ugadać się z okupantem, a gdy w kraju źle, zamiast uciekać za granicę, wolą pozostać u siebie, zaszywają się w swoich miejscowościach i jakoś dają sobie radę. Nie ma sensu oceniać tych dwóch różnych punktów widzenia, bo jedno, jak i drugie ma ma wady i zalety, najważniejsza w tym jest konstatacja, że nasza historia, nasze dzieje, od zawsze determinowały trudne wybory i obecnie sytuacja wygląda podobnie. Większość z nas wyjechała za chlebem, z powodu braku perspektyw i małą szansą na normalne życie.

Ci, co jakoś sobie radzili i wyjechali, podjęli najczęściej taką decyzję, by się dorobić, bo w Polsce dorobić się domu czy zakupić porządny, nowy i markowy samochód jest ciężko. Nasze pensje, wiemy o tym bardzo dobrze, są niskie. Na Zachodzie, na przykład, w Holandii nawet za najniższą pensję można, jako tako żyć, a jak jest u nas? Wie to każdy z nas.

Od czasu masowych emigracji zmieniło się bardzo wiele. Warto również wiedzieć, że PolskiBus, czyli legendarny już przewoźnik to teraz jedna z lepszych firm świadczących usługi transportowe, które działają na polskim rynku. Z Warszawy oraz kilku największych miast mamy możliwość udać się do pięknej Pragi, eleganckiego Wiednia, urzekającej Bratysławy bądź kapitalnego Berlina.

Przede wszystkim spadła stopa bezrobocia (wyobraźmy sobie, co by było, gdyby ci wszyscy rodacy teraz wrócili – bezrobocie strasznie by wzrosło), powołano firmy trudniące się transportem osób Holandia busy i Wielkiej Brytanii jak Midas, powstały również przedsiębiorstwa, które rozliczają pieniądze zarobione na Zachodzie. Nieco inne są również relacje rodzinne, gdyż (przeważnie) ojciec, który wyjeżdża i wraca po kilku miesiącach, czy tygodniach nie odczuwa tak silnej więzi z rodziną, gdyby mieszkał w Polsce. Trzeba także wspomnieć, iż nareszcie latanie nie jest tylko zabawą dla najbogatszej części społeczeństwa.

Tzn. to lekka przesada, w końcu i niegdyś wielu latało samolotami, lecz to dzięki ekonomicznym liniom samolotowym nareszcie turysta ma okazję ujrzeć niesamowite miasta za nierzadko śmiesznie małe pieniądze.