Trust rank ocenia twoją stronę pod względem zgodności zawartości z danym zapytaniem, zadbaj o właściwe treści

Każdy właściciel strony internetowej jest świadom, jak ważne staje się zyskanie jak najlepszej pozycji w wykazach wyszukiwarki Google. Statystyki rynku pokazują, że użytkownicy darzą wysokim zaufaniem właśnie te strony, które pokazują się w samej czołówce listy Google.


Uzyskanie jak najwyższej lokaty w wykazie ma ogromne znaczenie dla popularności witryny, jak także potencjalnych zysków. W jaki sposób uzyskać zaufanie Google?


O popularności twej strony decyduje dużo czynników


płyta nagrobna
Author: Tim Evanson
Source: http://www.flickr.com


Do ustalenia miejsca danych witryn w swoich rankingach Google wykorzystuje mnogie algorytmy i wskaźniki. Na popularność witryny internetowej oddziałuje wartość publikowanej treści, zainteresowanie i działania internautów, czytelność interfejsu, jak też zaufane linki oraz odnośniki. Właściciele i administratorzy wybranych witryn czynią wszystko, aby właściwie zaprezentować swoją stronę i odpowiednio pokazać się w oczach robotów Google. Właśnie po to pozycjonuje się witryny i podnosi ich wartość.


Te wskaźniki pokazują, jak odbierana jest twoja witryna


Na pozycję w rankingu Google wpływa dużo czynników. Jednym z najistotniejszych bywa trust rank. Wskaźnik Trust Rank sprawdza witrynę sieciową pod względem jej zgody z zapytaniem użytkownika, wykorzystuje przy tym analizę odnośników prowadzących do konkretnej strony. Gdy odnośniki zamieszczone bywają na wartościowych oraz wysoko ocenianych stronach, ocena Trust Rank również rośnie. Kiedy mimo wszystko odsyłacze do strony sieciowej zostały umieszczone na stronach o złej reputacji, pogarsza się również ocena posiadanej strony. Na analizę algorytmu wpływ mają również linki zamieszczane na swojej stronie, pozycja wzrasta jeżeli prowadzą do dobrych oraz zaufanych witryn.


budżet
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com


Zachowaj rozsądek przy wymianie linkami
Osoby, którym zależy na uzyskaniu dobrych wyników w wykazie Google, czasem usiłują zwiększyć powodzenie, decydując się na wymianę linków lub publikowanie odnośników na blogach oraz forach. Takie działania mogą źle wpływać na ocenę Trust Rank. W sytuacji, gdy pragnie się dowiedzieć, jaką oceną w Google szczyci się nasza witryna, można skontrolować to w sieci, przy pomocy specjalnej aplikacji.