W jaki sposób nabyć dobre ogumienie?

Zakup opon to bardzo istotna sprawa. Wiedzą o tym właściciele wszystkich aut. Niestety, opona oponie pozostaje nierówna. Musimy postawić na jakość. W tym przypadku oszczędzanie nie wyjdą nam na dobre. O czym pamiętać kupując odpowiednie?

Opony do aut osobowych
Source: http://www.flickr.com
Laicy mogliby powiedzieć, że kwestia jest łatwa, ponieważ opony samochodowe dzielą się po prostu na letnie oraz zimowe. Ewentualnie możemy do tej listy dopisać tzw. wielosezonówki. Sprawa skomplikuje się, gdy trzeba będzie udać się do odpowiedniego sklepu. Wtedy będziemy musieli wziąć pod uwagę szereg wymagań. Duże znaczenie mają: rodzaj, bieżnik, parametry, rozmiar oraz nośność a także| prędkość! Kupując opony samochodowe, winniśmy dowiedzieć się czegoś więcej...

Opony goodyear czy opony dayton (https://www.netcar.pl/Gwarancja+na+opony+Bridgestone-+Firestone-+Dayton,4481,s.html)? Wytwórcy przedstawiają dużą ilość modeli. Jeden drugiemu nie jest równy. Co ciekawe, opony samochodowe mają wpływ na spalanie paliwa w naszych samochodach. Jeśli chcemy przyoszczędzić na wizytach na stacjach benzynowych, wybierzmy opony radialne. W przeciwieństwie do opon diagonalnych gwarantują one większą przyczepność do jezdni. Często bywa, iż właściciele samochodów wybierają ogumienie z tzw. drugiej ręki. Nie jest to sprytne rozwiązanie.

Zapominają o tym, że obok swoich umiejętności, to ogumienie są odpowiedzialne za bezpieczeństwo w trasie. Nie warto ryzykować swojego zdrowia dla nieznacznych oszczędności. Wybierając odpowiednie opony koniecznie musimy wziąć pod szczególną uwagę potrzebny rozmiar. Gwarantuje on niezagrożoną jazdę. Odpowiednie wymiary są podane z boku każdej opony. Opony dayton, opony goodyear (https://www.netcar.pl/opony/letnie/osobowe/goodyear/) czy opony pozostałych koncernów są dobrze oznaczone. Wszelkie dane, znajdujące się na nich, można odczytać bez problemu.


Nośność oraz prędkość określają obciążenie przy ściśle określonej prędkości. Jest ona podana w postaci cyfrowej. Jak widać podczas kupna ogumienia należy wziąć pod uwagę wszystkie parametry. Nasza ignorancja może doprowadzić do poważnej tragedii.

Skutki naszego lekceważenia mogą ponieść inni kierowcy a także niewinni ludzie. Mogą to być np. piesi lub cykliści. Ogumienie ma wbrew pozorom istotny wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych osób. Pamiętajmy o tym kupując ogumienie do naszego pojazdu!