W jaki sposób walczyć z grzybicą paznokci, nie tylko stóp ale także tych u dłoni

W jaki sposób poprawnie zatroszczyć się o stopy? Szczególnie obecnie kiedy są wystawione na negatywne działanie czynników zewnętrznych? Nierzadko narzekamy na ból czy też suchą skórę stóp – jak sobie z tym radzić, aby nasze stopy wyglądały tak jak te u bobasa?


prostownice
Author: Arild Finne Nybø
Source: http://www.flickr.com


grzybica paznokci czym leczyć
Author: halfrain
Source: http://www.flickr.com


Jest mnóstwo wskazówek tyczących się pielęgnacji stóp – trzeba przede wszystkim rozpocząć od ich właściwego nawilżenia – stopy przecież to nie tylko kolorowo pomalowane paznokcie – należy zadbać o ich skórę. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych pielęgnacji stóp – od kremów po peelingi – aktualnie szalenie powszechne stają się skarpetki peelingujące do stóp – rewelacyjna sprawa. Nosimy je na stopach kilka minut i gotowe – za kilka dni nasze stopy będą miękkie jak stopy niemowlęcia.


modelowanie
Author: Kendra Goering
Source: http://www.flickr.com


Popękana skóra stóp to nie jedyny problem z jakim się zmagamy – chorobą która stosunkowo często dotyka stopy jest grzybica – bardzo trudno się jej pozbyć. Najważniejszym krokiem jeśli chodzi o grzybicę jest jej zapobieganie – zwyczajnie dbajmy o stopy, nie chodźmy na boso gdy nie wiemy czy podłoże jest czyste. Dezynfekujmy stopy kiedy tylko mamy do tego okazję. A kiedy już niestety zarazimy się grzybicą jak sobie z nią poradzić? Warto dodać, że grzybica najczęściej dotyka paznokci – pod zdaniem grzybica paznokci czym leczyć (http://klinikamiracki.pl/zabieg/leczenie-grzybicy-paznokci-fotona-t3/) pokaże nam się cała lista sposobów, które pomogą nam zwalczyć chorobę. Wśród nich zauważamy objawy grzybicy – nie każdy przecież wie, co tak naprawdę winno wzbudzić niepokój. Gdy spostrzeżemy, że płytka paznokcia jest koloru żółtego, czasem nawet zielona , stała się grubsza i mało przezroczysta – wówczas możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z grzybicą. Wypadałoby zaznaczyć, że grzybica paznokci rąk występuje stosunkowo rzadziej niż ta u stóp – a leczenie jej jest stosunkowo długie i skomplikowane. Nie warto leczyć grzybicy samemu – znacznie efektywniej zrobi to lekarz, leczenie nie należy do najtańszych, jednakże mamy gwarancję, że stopy będą wyleczone.
Więcej na: Miracki - klinika medycyny estetycznejZatem jak wyleczyć grzybicę paznokci ? Najczęstszą metodą walki z grzybicą są specjalistyczne lakiery do paznokci, które zawierają substancje przeciwgrzybiczne – jeśli to nie pomoże, trzeba siegnąć po tabletki, które są naturalnie wypisywane na receptę.


Skoro już wiemy jak trudno leczy się grzybicę, pamiętajmy o higienie naszych stóp i dbajmy o to, aby zawsze były zadbane.