Wspaniały informatyk – kim jest i na co go stać.

W świadomości wielu osób programista to rodzaj osoby, która jest introwertykiem, nie dba o swój wygląd i zarabia bardzo dużo pieniędzy.


malunek - reklama
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Stereotyp ten do niedawna cechował się dużą popularnością. Obecnie wizerunek o programistach uległ diametralnej zmianie.


Współczesny obraz koncentruje się na pozytywnych przymiotach przedstawicieli branży informatycznej. Bycie programistą jest związane z prestiżem i renomą. Taką sytuację programiści zawdzięczają ogromnemu rozwojowi branży informatycznej.


Zapotrzebowanie na usługi informatyczne jest ogromne. Każda strefa współczesnego świata wiąże się z branżą informatyczną. Mało osób żyjących w dzisiejszej rzeczywistości potrafi wyobrazić sobie życie bez komputera lub internetu.
drewniane zabawki
Author: regan76
Source: http://www.flickr.com


hasło


Dla najlepszych programistów może się znaleźć miejsce w liga programistów - https://challengerocket.com/pl/emea-coders-league.html. Co roku rozgrywa się bitwa o tytuł najlepszego programisty. Przynależność do liga programistów stwarza okazję do rozwoju i zdobywania nowych możliwości. Bycie członkiem liga programistów jest jednoznaczne ze swego rodzaju prestiżem. Informatycy ubiegający się o członkostwo w liga programistów muszą wziąć udział w wyzwania online - wyzwania online. Celem liga programistów jest pobudzenie kreatywności i ciekawości, integracja społeczności IT, a także stworzenie innowacji i nowości w branży informatycznej.


Mając na uwadze wielką wartość branży z pogranicza informatyki dla teraźniejszej rzeczywistości można wywnioskować, że wykwalifikowanie się w tej sferze daje gwarancję lepszej przyszłości. Zatem godzi się zdobywać wiedzę w tej sferze, gdyż dzięki temu można dużo osiągnąć. Jeśli chcesz zostać programistą – to zacznij swoją edukację już dziś – bo warto!