Zadbanie o pewne jeżdżenie własnym samochodem

Każdy rozsądny właściciel auta wie, że aby bezpiecznie nim jechać, trzeba o niego zadbać.


Auta z Francji od lat słyną jako jedne z najbardziej pewnych konstrukcji.


odnośnik do www
Author: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Source: http://www.flickr.com


Postęp technologiczny w tym kraju jest niezwykle widoczny, co w wielkim stopniu odbija się na motoryzacji. Posiadacze pojazdów francuskiej produkcji winni wyjątkową uwagę zwrócić na stan tylnej belki. Oznaki dysfunkcji to popiskiwanie i skrzypienie z okolic tylnego zawieszenia. Kiedy usterka wzmaga się, symptomy stają się wyraziste i już ciężko ich nie dostrzec. samochód zaczyna się kiepsko kierować, reaguje na delikatne skręty kierownicą, a z okolic tylnego zawieszenia dochodzą wyraziste hałasy.


Figurka 3d
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com


Belka skrętna jako wyjście typowe dla większości francuskich samochodów ma wiele zalet, lecz też defekty, które dopadają następnych użytkowników tych samochodów. Rutynowa wymiana łożysk to tani sposób na długie życie zawieszenia. Tylna belka CITroen Berlingo ma kiepski punkt w postaci łożysk igiełkowych, na których oparty jest sworzeń wahacza. Pierwsze stadium zużytkowania łożysk nie daje prawie żadnych symptomów, jakie zdołałby zauważyć prowadzący. W takim przypadku wystarczy rozebrać belkę, co zresztą nie zawsze jest konieczne, i zamienić łożyska.
Citroen Berlingo jest samochodem osobowo-dostawczym, które jest nadzwyczaj popularne na krajowym rynku, ale jako auto ciężarowe.


Części do tego modelu osiągalne są właściwie od ręki w każdej hurtowni motoryzacyjnej. Na szczęście w naszym kraju istnieją serwisy, które zajmują się profesjonalną regeneracją, remontem tylnej belki w tych samochodach.