Zalety elektronicznego kuriera

Jeszcze do niedawna najbardziej popularne było przesyłanie przesyłek pocztą. Po krótszym, albo wydłużonym wyczekiwaniu w kolejce i nadać paczkę w okienku. Osoby, jakie decydowały się na przesyłkę kurierem, miały dwie opcje. Zamówienie kuriera telefoniczne, po czym kurier przybywał, wypisywał list przewozowy, także fakturę i brał należność.
obsługa kurierska
Author: Jnzl's Public Domain Photos
Source: http://www.flickr.com
Opcjonalnie, nadawca mógł osobiście nadać paczkę w siedzibie firmy kurierskiej. Owe procedury idą już do lamusa. Teraz ktokolwiek kto posiada do wysłania przesyłkę, jest w stanie skorzystać z propozycji kurier (kurier paleta) online. Jest to serwis pośredniczący w wyszukiwaniu dobrego i taniego posłańca. Ich największą zaletą jest cena przesyłek, sporo mniejsza aniżeli bezpośrednio w jednostce kurierskiej, a częstokroć także mniejsza niż na poczcie. Drugą ich istotną zaletą jest prostota z jaką zdołamy zamówić kuriera. Wystarczy parę minut przed komputerem. Kurier online (internetowe przesyłki kurierskie) to wygodna forma dla każdego przesyłającego. Gwarantuje szybką wycenę wysyłki i wybór, również zamówienie posłańca. Podajemy w formularzu dane dotyczące przesyłki, wagę, wymiary. Charakteryzujemy w blankiecie opcjonalne usługi specjalne. Zaraz otrzymujemy wycenę paczki i listę dostępnych usług, selekcjonujemy i zatwierdzamy wycenę.zaproszenia
Author: Alexandra E Rust
Source: http://www.flickr.com
W następnej kolejności wpisujemy dane nadawcy i odbiorcy. Po uznaniu zlecenia jesteśmy przekierowani do płatności online. Większość systemów wysyłek jest tak zintegrowana z strukturami płatności elektronicznych. Odbieramy do druku list przewozowy, który może być dostępny wprost na stronie, względnie dostajemy go na pocztę elektroniczną. Po wydrukowaniu, oczekujemy jedynie na gońca. Dzięki takiej możliwości którą jest kurier online, całość trwa dosłownie parę minut, w czasie których szczędzimy pieniądze. Portale te kierowane są nie tylko do osób prywatnych. Korzystać z nich mają możliwość też przedsiębiorstwa. Petenci korzystający z portalu, mają możliwość skorzystania w niezwykle prosty i tani sposób z transportu przesyłek na obszarze Polski i poza granicami kraju. Jest to najłatwiejszy sposób przekazania przesyłki do odbiorcy bez wychodzenia z domu, szybki i tani.